Pogorzelica - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Pogorzelicy

Miejscowość letniskowa Pogorzelica nad Bałtykiem położona jest w województwie zachodniopomorskim, powiecie gryfickim i gminie Rewal. Aby dotrzeć do miejscowości, należy kierować się drogą wojewódzką nr 102, która łączy drogę krajową nr 3 koło Międzyzdrojów z Kołobrzegiem. W miejscowości Konarzewo trzeba skręcić w kierunku północnym - droga do Pogorzelicy to niecałe 3 km. Do Pogorzelicy można dotrzeć także od strony Niechorza ul. Wojska Polskiego.

W Pogorzelicy kursuje Nadmorska Kolej Wąskotorowa, która stanowi jednak bardziej atrakcję turystyczną niż faktyczny środek komunikacji. Najbliższe dworce kolejowe obsługujące linie dalekobieżne znajdują się w Kołobrzegu przy ul. Kolejowej i w Szczecinie przy ul. Kolumba. Dostępne połączenia kolejowe, jak również autobusowe i lotnicze, można łatwo i szybko sprawdzić w serwisie GoEuro.pl - praktyczna wyszukiwarka podaje nie tylko godziny odjazdów, ale też przewidywany czas podróży oraz ceny biletów. Bezpośrednio do Pogorzelicy kursują autobusy PKS Kołobrzeg, PKS Kamień Pomorski i PKS Gryfice w kierunku Niechorza i Rewalu. Dojeżdżają tu także busy przewoźników prywatnych, m.in. Express Bus oraz firma Grześ. Autobusy zatrzymują się w centrum Pogorzelicy przy ul. Słonecznej oraz przy ul. Wojska Polskiego. Ze względu na niewielkie rozmiary miejscowości do przystanków łatwo można dotrzeć na piechotę.

Najbliższe postoje taksówek znajdują się w oddalonym o około 10 km Rewalu przy ul. Westerplatte oraz na rynku w Trzebiatowie. Firmy świadczące usługi przewozu osób taksówkami mogą dojechać do Pogorzelicy z okolicznych miejscowości. Aby dojechać tu z Warszawy, trzeba pokonać odległość 549 km, z Krakowa - 741 km, ze Szczecina - 125 km, z Poznania - 287 km, z Wrocławia - 468 km, natomiast z Gdańska - 271 km.


rozwiń
Pogorzelica - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij