Weekend nad morzem w Pogorzelicy - koncepcja godna uwagi tylko i wyłącznie w środku upalnego lata? Niekoniecznie. Wiele wartych wypróbowania możliwości jest tu dostępnych przez cały rok - a poza sezonem wakacyjnym robi się o wiele więcej wolnej przestrzeni. Szczególnie na miejscowej plaży - wprawdzie późną jesienią i zimą trudno o dogodne warunki do opalania się, ale za to można swobodnie biegać albo przechadzać się w poszukiwaniu bursztynowych okruchów.

Sporo atrakcji na weekend nad morzem w Pogorzelicy w 2016r. proponuje kompleks SandraSPA. Również tym turystom, którzy zdecydują się na nocleg w zupełnie innych obiektach. Jego głównym atutem jest pełen urządzeń masujących, zabawek dla dzieci i wszelakich urozmaiceń zespół basenów. Słowo-klucz to zdecydowanie relaks. Po kąpieli warto się trochę rozerwać w przyległej kręgielni. A gdyby komuś było mało wodnych szaleństw, może udać się na krytą pływalnię Mira-Mar albo… na plażę i dać nura do morza, jeśli woda ma akceptowalną temperaturę.

Wyjazd do Pogorzelicy na weekend nad morze będzie idealnym wyborem dla wszystkich, którzy szukają jakiejś enklawy ciszy i spokoju. W końcu mowa o niewielkiej, położonej w nad wyraz malowniczej okolicy wioseczce. Wyjątkowo bliski i kojący kontakt z przyrodą daje się wyczuć nad Konarzewem, nazywanym także Bagnami Pogorzelickimi. To zarastające jeziorko stanowi ostoję dla wielu gatunków pięknych ptaków, podobnie jak rezerwat nad Liwią Łużą. Wyjątkowy jest też zielony, sosnowy bór tuż za wydmami.

Dla miłośników aktywnego spędzania czasu weekend nad morzem w Pogorzelicy w roku 2016 też będzie interesujący. Nawet jeżeli w samym miasteczku można liczyć wyłącznie na park linowy, wspominane wcześniej baseny oraz szlaki rowerowe. W sąsiednim i bardzo bliskim Niechorzu czeka rozbudowany kompleks sportowy: boiska, korty, hala, siłownia, skatepark. Bardzo podobnym obiektem może się pochwalić także Rewal. Z kolei Trzęsacz posiada m.in. pole do mini golfa, specjalnie przygotowany tor dla quadowców oraz znakomite warunki dla paralotniarzy nad tamtejszymi klifami.

Spędzenie weekendu nad morzem w Pogorzelicy to jeszcze znakomita okazja, by lepiej poznać urocze zakątki pobliskich miejscowości bez tłumów turystów wszędzie dookoła. A jest co oglądać i zwiedzać, słynne ruiny kościoła w Trzęsaczu czy równie dobrze rozpoznawalna latarnia morska w Niechorzu to nie jedyne warte zobaczenia obiekty. Taki np. wiatrak w Lędzinie czy pałacyk w Dreżewie - ktoś je kojarzy z przewodników po zachodniopomorskim? A z całą pewnością zasługują, by poznać ich burzliwe dzieje.

Tak samo jak kilka zabytkowych dworców, zbudowanych dawno temu dla wąskotorowej kolei. Mała przejażdżka retro-pociągiem to przecież też fascynująca atrakcja. Jak widać, godnych polecenia rzeczy na weekend w Pogorzelicy na 2016r. nie brakuje.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Karkonoski SPA zaprasza na weekend w górach.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij