Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to miejsce, w którym poczuć się można jak Guliwer w krainie Liliputów. W tym położonym na malowniczym, zielonym terenie parku, podziwiać można miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów.

Latarnie wykonane są w skali 1:10, co oznacza, że przykładowo - wysoka na 45 metrów Latarnia w Niechorzu ma tutaj zaledwie 450 cm i można dokładnie obejrzeć wszystkie jej szczegóły architektoniczne. Każda z budowli posiada rzecz jasna swoją historię, a nierzadko także ciekawe legendy, które można tu usłyszeć podczas zwiedzania. A zwiedzać jest co, bowiem znalazły się tu zarówno miniatury najwyższej latarni nad polskim morzem - czyli tej w Świnoujściu, doświadczonej latarni w Kołobrzegu, jak i najmniejszej ze wszystkich, "latarenki" z Jastarni.

Jeśli chodzi o kolejki, również jest ich tu cała masa. A kursują one po ponad 1000 metrów torów, z miniaturowymi dworcami, stacjami, semaforami, zwrotnicami i tunelami. Natknąć się tu można na miniatury i repliki rzeczywiście istniejących lokomotyw i parowozów z taborami oraz na bajkowe ciuchcie, które szczególnie spodobają się najmłodszym dzieciom. Nad kursami pociągów czuwają tu oczywiście miniaturowi kolejarze, a na stacjach czekają na swoje składy malutcy pasażerowie. W dodatku, lokomotywy mknąc po szynach, wydają z siebie dźwięki i wypuszczają dym z kominów - zupełnie jak prawdziwe pociągi.

Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48. Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej. Jedyna w Polsce Kolej Parkowa Px48 została pomniejszona dokładnie 6 razy i bardzo wiernie odtworzona. Kolejką mogą się przejechać dzieci oraz dorośli.

Po zakończeniu zwiedzania można zrelaksować się przy kawie, deserze lodowym, czy gofrze, w kawiarni znajdującej się na terenie parku. Najmłodsi także nie zaznają nudy, bowiem zorganizowano tu specjalnie dla nich odrębne miejsce na zabawę.

Wizyta w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to z pewnością niezapomniana atrakcja, dostarczająca świetnej zabawy, ale i odrobinę ciekawej i przydatnej wiedzy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

żródło: https://dziwnow.info/atrakcje/park-minaitur/

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur

Miejsce idealne dla każdego, dosłownie dla każdego. Miniaturowy świat latarni morskich i kolejek ( wśród nich wielkie sławy z bajki "Tomek i przyjaciele" ), kawa, lody i gofry.

Ania Merecik

Rewelacja! Ciuchcie śmigające w miniaturowym świecie, wzorowo odtworzone latarnie morskie. Dzieci są zachwycone, zarówno te małe jak i całkiem duże :) Miejscówka obowiązkowa do odwiedzenia!

Michał

Dodaj opinię

Bilety Indywidualne:

 • Normalny 17 zł
 • Ulgowy* 14 zł
 • Rodzinny** 48 zł

* Bilet ulgowy dla:

 • dzieci, młodzieży, studentów (za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej)
 • seniorów, emerytów, rencistów
 • osób niepełnosprawnych

** 2 os dorosłe , oraz dzieci do lat 15

Bilet grupowy:

 • Dla grup powyżej 15 osób + opiekun ( 1 na 15 osób) wstęp wolny. Po wcześniejszej rezerwacji, tel. 502 284 588 (w przypadku dużej ilości odwiedzających, wstęp może być czasowo ograniczony).

W przypadku złej pogody, Park Miniatur może być zamknięty wcześniej.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.

LINK DO FILMU
Park Miniatur i Kolejek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Miniatur i Kolejek, zobacz gdzie w Pogorzelicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Miniatur i Kolejek.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Park Miniatur i Kolejek. Redakcja serwisu www.pogorzelica.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 15 zł
  Park Miniatur i Kolejek cena biletu ulgowego: 15 zł
 • 19 zł
  Park Miniatur i Kolejek cena biletu normalnego: 19 zł
 • 60 zł
  Park Miniatur i Kolejek cena biletu rodzinnego: 60 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Miniatur i Kolejek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij