Hotel Seeblick

Tam, gdzie obecnie spotykają się ze sobą ulice Grunwaldzka i Mickiewicza, przeszło wiek temu, Pobierowo miało swoje początki jako nadmorski kurort.

Budynek hotelu Seeblick (tłumacząc z języka niemieckiego na polski: "widok na morze") powstał w 1907 roku z inicjatywy rolnika Frohreicha, który stał się jego gospodarzem. Warto podkreślić, że to pierwszy i przez kilka dekad jedyny hotel w miejscowości. Powstanie hotelu wiąże się ze zmianą charakteru Pobierowa z osady rolnej w turystyczny kurort. W jakiś czas po jego budowie, w miejscowości zaczęły powstawać kolejne obiekty oferujące miejsca noclegowe odwiedzającym, a nadmorski kurort znalazł uznanie wśród gości zza zachodniej granicy.

Na dzień dzisiejszy, budynek po renowacji przejął Uniwersytet Szczeciński. Spacerując po Pobierowie, warto zatrzymać się na moment w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło. W miejscu, które dało początek nowego, turystycznego kierunku niewielkiego Pobierowa.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Przy przecięciu ulic Grunwaldzkiej z Mickiewicza, Pobierowo rozpoczęło rozwój swego turystycznego potencjału. Zabytkowy budynek hotelu Seeblick wybudowano w 1907 r. z inicjatywy rolnika Frohreicha. Był to pierwszy (i jedyny przez jeszcze wiele lat) hotel w miejscowości i okolicy. Dziś, po remoncie budynek przejął Uniwersytet Szczeciński.

KM Studio może wykonać film z Hotelu Seeblick filmowanie Wrocław

Hotel Seeblick adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Hotel Seeblick, zobacz gdzie w Pogorzelicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Hotel Seeblick.
  • Ulica
    Grunwaldzka 66
    Hotel Seeblick mieści się przy ulicy Grunwaldzka 66 w Pogorzelicy
  • 72-346 Pobierowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Hotel Seeblick opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij