Szlak Leśnym Duktem

Szlak Leśnym Duktem, oznaczony kolorem żółtym to prowadząca po nawierzchni mieszanej (szutry, asfalt, kostka, płyty betonowe), 6,6 kilometrowa trasa po Pogorzelicy.

  • Początek trasy ma swoje miejsce przy dworcu Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Stamtąd, ulicą Leśną kierować się należy na wschód.
  • Dojazd do lasu i jazda nawierzchnią z płyt betonowych. Z prawej strony mija się bagno (zarastające Jezioro Konarzewo), a następnie „Bielikowe Wydmy” (czyli klika wydmowych pagórków, leżących w kompleksie leśnym „Liwski Las”)
  • Przy końcu drogi betonowej pojawi się teren jednostki wojskowej. Należy tam skręcić w lewo na leśną drogę gruntową i przejechać lasem, zgodnie z oznakowaniem szlaku.

  • Kolejny skręt w lewo, w leśną drogę gruntową. Pojawią się już zabudowania Pogorzelicy.
  • Dojazd do ulicy Wojska Polskiego i jazda tą ulicą w prawo.

  • W prawo znajduje się dojazd do plaży. Dalej jechać należy na wprost i dojechać do ulicy Słonecznej, w którą należy wjechać skręcając w lewo.
  • Lekki podjazd i dojazd do ul. Leśnej, w którą należy skręcić.
  • Szlak kończy się w tym samym miejscu, w którym się rozpoczął, czyli na stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Nie musisz zabierać ze sobą roweru - oferuje je: wypożyczalnia rowerów w gminie Rewal (Rewal Bike System).

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Ten szlak rowerowy oznaczony jest kolorem żółtym i prowadzi przez 6,6 km po okolicach Pogorzelicy. Wycieczka rozpoczyna się przy zabytkowym dworcu kolejki wąskotorowej. Jadąc dalej i przejeżdżając przez Liwski Las mijamy, zarastające Jezioro Konarzewo, "Bielikowe Wydmy" i teren jednostki wojskowej. Trasa zahacza też o plażę i kończy się w miejscu jej rozpoczęcia.


Szlak Leśnym Duktem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak Leśnym Duktem, zobacz gdzie w Pogorzelicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak Leśnym Duktem.
  • 72-351 Pogorzelica
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak Leśnym Duktem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij