Aleja Róż i Zakochanych

Aleja Róż i Zakochanych to dwie alejki znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie, na nadmorskim klifie. Deptak łączący Rewal z Niechorzem to bardzo przyjemna atrakcja, nie tylko dla zakochanych, ale i dla wszystkich tych, którzy pragną odpocząć w wyjątkowym miejscu.

Wijące się wzdłuż wybrzeża alejki obsadzone są egzotycznymi roślinami i krzewami, a wspaniałe i pachnące róże występują tu w aż 148 odmianach. Spacerujący mijają po drodze tablice z miłosnymi wyznaniami spisanymi w kilkudziesięciu językach oraz objaśniającymi znaczenie kwiatów.

Uroku całości dodają ustawione przy deptaku rzeźby. Pierwszą z nich odsłonięto w 2010 roku. Jest to ławeczka z Szekspirowskimi postaciami Romea i Julii, autorstwa Grzegorza Sztuki. Kolejna para, na którą można tu natrafić to Mały Książę i Róża ze znanej książki Antoine’a de Saint-Exupéry.

Aleja Róż i Zakochanych to niesamowicie urokliwe miejsce, polecane szczególnie zakochanym, bowiem panujący tu klimat, dzięki rzeźbom i różom jest niezwykle romantyczny.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Aleja Róż i Zakochanych to niezwykle urokliwe miejsce, zlokalizowane na samym klifie. To wspaniała atrakcja dla zakochanych i nie tylko. Wzdłuż alejek rosną piękne krzewy i niemal 150 gatunków róż. Nie brakuje też tablic z miłosnymi wyznaniami w językach obcych i objaśnieniem znaczeń kwiatów. Uroku całości dodają rzeźby Romea i Julii i Małego Księcia i Róży.

LINK DO FILMU
Aleja Róż i Zakochanych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Aleja Róż i Zakochanych, zobacz gdzie w Pogorzelicy zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Aleja Róż i Zakochanych.
  • Ulica
    Klifowa
    Aleja Róż i Zakochanych mieści się przy ulicy Klifowa w Pogorzelicy
  • 72-344 Rewal
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Aleja Róż i Zakochanych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij